תה ירוק

הכל התחיל בסין בקיסר ובטעות קטנה שהולידה את התה הירוק.

אז מה כל כך מיוחד בתה ירוק שעשה כזו עלייה לרגל למערב?

===========================================

לפני הרבה שנים (2737  לפנה"ס), חי לו קיסר בסין שאהב לשתות מים רותחים. האגדה מספרת שיום אחד נפלו למיכל המים המורתחים שלו עלים מעץ הקמליה ושם, באותו רגע, נולד התה הירוק. אומרים הרבה על התה הירוק. אומרים שהוא בריא, שיש בו תוסף תזונה , מסייע במניעת מחלות ועוד ועוד.

מהו תה ירוק?

תה ירוק ("לו צ'ה" בסינית) הוא תה שיש בו כמות גדולה של נוגדי חימצון אשר "נדבקים" לגופנו כמו חיילים ששומרים עלינו בשדה קרב ובשעת הצורך נלחמים בחיידקים ובדלקות ומונעים מחלות.

 מקור התה הירוק הוא  מצמח הCamellia Sinensis  שנמצא בעיקר במזרח הרחוק.

בסין יש הרבה מאוד מידע על התה הירק. אופן הגידול, שיטות הכנה , השפעתו על הבריאות שלנו ועוד ועוד.

הרפואה הסינית אימצה את השימוש בתה הירוק החל מכאבי ראש ועד לדיכאון ומחלות לב. גם תזונאים ודיאטניים ממליצים על תה ירוק ומציעים לקחת אותו כתוסף תזונה יומי.

מה ההבדל בין תה רגיל לתה ירוק?

תה רגיל הנקרא תה שחור ותה ירוק מיוצרים מצמח הקמילייה. ההבדל בינהם הוא מה עושים עם העלים אחרי שנקטפו. בתה רגיל העלים עוברים חימצון ובתה ירוק מדלגים על שלב החימצון ומייבשים את העלים וכך גם שומרים על המרכיבים המקוריים.

הקשר בין תה ירוק ובריאות

בתה ירוק יש הרבה מאוד נוגדי חימצון שמחזקים את המערכת החיסונית שלנו. נוגדי חמצן יש גם במאכלים אחרים כמו פירות וירקות, אך לא בכמות גדולה כמו התה הירוק. ובנוסף יותר קל לשתות תה ירוק מאשר לאכול פירות וירקות. בתה ירוק יש הרבה מאוד מרכיבים וחומרים וכשהם באים ביחד ההשפעה חיובית.

ניתן למצוא היום מידע רב על התה הירוק באמצעות מאמרים, סיפורים ומחקרים רבים המגלים כי בתה הירוק יש  חומרים למניעת מחלות, הקלה בכאבי ראש, דיכאון ומחלות לב. הוא גם מפחית כולסטרול ועוזר לרדת במשקל.

יש הטוענים שתה ירוק משפיע על חמישה איברים בגוף שלנו שהם מרכז האנרגיה שלנו: – הכבד, הלב, הטחול, הריאות והכליות. איברים אלו באדם תואמים לחמשת יסודות הטבע: עץ, אש, אדמה, מתכת ומים.

כמה לשתות?

ראשית יש להתמיד בשתיית תה ירוק מידי יום. המלצות המחקרים משתנות ממחקר למחקר, אך הממוצע נע בין   3-5 כוסות תה ירוק ביום ולאנשים הרגישים לקפאין לא מומלץ לשתות בערב. חשוב לא להפריז ולזכור שכל דבר בחיים יש לעשות במידתיות.

לא לכל אחד

כפי שקראנו לתה ירוק יתרונות רבים. אך, לא הכל מושלם. בתה ירוק יש הרבה קפאין שמעורר אותנו ולכן גם פה יש צורך להגביל. בתה ירוק מסין יש במקרים רבים כמות גבוהה של פלואוריד – ביפן יש סיכון של קרינה רדיואקטיבית. והתה המומלץ ביותר הוא זה המגיע מסרילנקה.

אז מה תה ירוק יכול לעשות לנו?

  1. להיות רגועים יותר
  2. לישון טוב יותר
  3. להשפיע על מערכת העיכול- למנוע עצירויות
  4. להקל על דלקות בגוף
  5. לחזק את הגוף
  6. לשפר ראייה
  7. לרדת במשקל
  8. להרגיש טוב יותר, בריא יותר
Facebook Comments